Minute za branje

Pričenja se nova sezona branja. Na dan zlatih knjig, 17. septembra, vsako leto začenjamo branje za Bevkovo bralno značko. V preteklem šolskem letu je bralo 494 učencev ali 72 odstotkov. Zlatih bralcev, torej učencev, ki so ostali zvesti bralni znački vsa leta osnovne šole, je bilo 24.

Prvošolci so v šolski knjižnici prejeli darilne knjige Društva Bralna značka Slovenije Škrat Kuzma dobi nagrado pisateljice Svetlane Makarovič. Učenci 8. in 9. razreda so brali v vseh oddelkih šole sovrstnikom in mlajšim učencem odlomke ali cela besedila knjig, ki so na naših priporočilnih seznamih. Najdete jih v zavihku Šolska knjižnica v podzavihku Bralne značke. Z minutami za branje želimo ozaveščati pomen branja in na različne načine motivirati za dejavnost, ki jo moramo dobro obvladati za uspešno življenje današnjega časa. Nacionalni mesec skupnega branja 2019 prav tako vabi k tej dejavnosti.

Šolska knjižnica je pokala po šivih, trud je obrodil sadove.

Boljša bralna pismenost lahko spreminja življenja.

Berimo skupaj.