Učenka Julija prebrala zgodbo o Friki

Danes smo na Torkovih 20 imeli novo bralko. Prisluhnili smo pravljici avtorice Ruby Kersten z naslovom Frika. Nagajiva ovčka je čez potok odskakljala v marjetice. Ob povratku je namesto preko potoka pristala v njem. Zatem je naletela še na kup listja. Zavozlani dlaki ni bilo več pomoči in zapele so mamine škarje. A Friko je brez kožuščka zeblo. Mama, ustrežljiva kot vsaka mama, ji je iz postrižene dlake spletla topel pulover. Zgodbico nam je prebrala prijazna tretješolka Julija, naša stalna gostja, ki se nam vsakodnevno pridruži že pred sedmo uro zjutraj. Ne le obiskovalka, prava mlada knjižničarka postaja, saj nama zaposlenima vedno priskoči na pomoč.

Po branju smo nekaj minut namenili marčevskim ugankam iz knjige Od zime do zime: 111 ugank. Otroci so nestrpno odgovarjali v en glas, uganke niso bile prezahtevne. Torkovo jutro smo zaključili z zabavno igro, ki gotovo ima uradno ime, mi pa ji po domače rečemo kar Jaz imam rad vse tiste …