Zaključno srečanje Torkovih 20

Pretekli torek, 2. 4., je bil nadvse primeren datum za zaključno srečanje Torkovih 20. Bil je mednarodni dan knjig za otroke in uradni zaključek Bevkove bralne značke. S Torkovimi 20 smo letos končali nekoliko prej, ker se je število obiskovalcev v drugi polovici leta pričelo malce redčiti. Pa smo se odločili, da jim pustimo kakšno minuto tudi za prosto dihanje, druženje in igro. Vseeno naši mali jutranji obiskovalci od nas niso odhajali razočarani. Med njimi je bila tudi naša stalna obiskovalka, Zarja Prezelj iz 5. b, ki so ji knjige še posebej blizu. Ni samo redna obiskovalka Torkovih 20, pogosto je v šolski, tudi mestni, knjižnici. Večkrat tedensko si izposoja kupe knjig, jih pridno vrača, koristi naš preprost postopek rezervacij. V svojem 5. b ji je za branje uspelo navdušiti celo vrsto sošolcev in sošolk, za kar ji gre ogromna pohvala. Na račun njene in vztrajnosti parih drugih knjižnih navdušenk istega razreda je do zaključene Bevkove bralne značke prisopihal tudi njihov sošolec. Podvig, ki bi se mu letos brez tako močne podpore in vzpodbude sicer gotovo izmuznil! Ker smo Zarje vajeni in vedno veseli, ker vemo, da uživa v pisani besedi in je zvesta bralka, smo jo na letošnjih srečanjih kar trikrat povabili, da je brala mlajšim učencem. Tudi na zadnjem srečanju je glavna beseda veljala prav njej. Nekaj zbranim poslušalcem je prečitala humorno zgodbico Julie Donaldson Cestni ropar podgana in simpatično zaključila letošnjih Torkovih 20. Nasvidenje v prihodnjem šolskem letu.