S petošolci in četrtošolci

V ponedeljek, takoj po majskih počitnicah, so nas na blok uri obiskali petošolci, ki so, tako kot prejšnja leta, raziskovali življenje Rimljanov.

Iz brskanja po policah in po gradivu so marsikaj izvedeli – kakšne so bile rimske vile, mesta, kako je delovala njihova vojska, kako so se oblačili, ličili, šolali in še in še. Glavne ugotovite so strnili na manjše lične plakate.

Danes smo na zadnji predvideni KIZ uri za četrtošolce ponovno obravnavali različne zbirke in se podrobneje ustavili prav pri knjižni. Tudi oni so imeli polne roke dela.

Učenci 4. b z učiteljico Lidijo Kacin so s seboj pripeljali prav posebno obiskovalko Mino, ki jo na šoli gostijo v okviru izmenjave knjižnega junaka pri Naši mali knjižnici založbe KUD Sodobnost International.