Bralni teden z bralnimi otočki

Pomočnica ravnateljice Zdenka Skrt in učiteljica prvega razreda Ana Kurtanjek sta tudi letos pogumno zagrizli ter za razredno stopnjo pripravili bralni teden poln bralnih dejavnosti. Šolska knjižnica je bila del njune zgodbe. Teden sta povezali z rdečo nitjo Besede imajo moč.

Te sta se dotaknili že v uvodu, ko je Zdenka v šolski knjižnici prvošolcem namenila zgodbico Anje Štefan Lešniki. Z Ano pa sta jih še prijazno nagovorili ter povabili k branju, saj le vaja naredi pravega mojstra oz. v dotičnem primeru odličnega bralca.

Tudi v sredo smo v knjižnici imeli obiske. Ravnateljica Ivica Vončina je prebrala zgodbo Nataše Končnik Goršič Prosim in hvala, dalje pa so vhodna vrata vabila v Deželo branja, kjer so učenci prvega razreda in oddelka NIS od 1. do 6. razreda našli 10 bralnih otočkov. Razumljivo se je že ustaljenim tokrat pridružil otok Besede imajo moč.