Svetovni dan poezije

21. marca, na svetovni dan poezije, smo se, kot smo pisali, v mestni knjižnici srečali z znano slovensko pisateljico. Zato smo poeziji kot taki, ob bok razstavi, ki jo je na hodnikih in stopniščih razredne stopnje ponovno postavila predana učiteljica Lidija Kacin, ure v knjižnici namenili pred in po tem datumu. Nazadnje prav danes.

S pesmimi ter ugankami so v svet besednih igrarij odjadrali četrtošolci, petošolci in trije učenci oddelka NIS od 4. do 6. razreda.

Pri mlajših smo uporabili drevo poezije, ki že kar nekaj let razteza svojo krošnjo rimanih jabolk in hrušk, starejši pa so se z malce zahtevnejšo nalogo pri nas mudili dve šolski uri.

Veliko smo o pesništvu že vedeli, se nekaj novega naučili, staro utrdili.

In neumorno se podajamo novim zmagam naproti. V jutrišnjih zgodnjih urah se nam bo vnovič pridružila pravljično razpoložena trojica deklet ter prvošolcem prebrala zgodbico o pobeglem račku.