pomagam.si

Šolska svetovalna služba je v oktobru pripravila nemalo dejavnosti na temo meseca duševnega zdravja oz. meseca kulture nenasilja in strpnosti.

Šolska skupnost pod mentorstvom učiteljic Urške Boškovič ter  Melite Rutar v tem šolskem letu še vedno deluje z mislijo na duševno zdravje otrok in mladih.

V sodelovanju z omenjenimi smo z oktobrom v šolski knjižnici del polic namenili kotičku  “pomagam.si”. Rumeni knjižni regali ob modrem odru nudijo dostop do literature, namenjene različnim starostnim stopnjam. S pomočjo te otroci ter mladostniki črpajo nasvete, podporo, zgolj uteho za stanja, situacije, v katerih so se znašli. Dela pomagajo razumeti sovrstnika, njegove okoliščine.

Pri izboru literature smo uporabili tudi priporočilni seznam Tilke Jamnik oz. Društva Bralna značka Slovenije.