Kamišibaj Tine Zadnik

V četrtek in petek, 28. in 29. septembra, je pomočnica ravnateljice Zdenka Skrt v sodelovanju s Tino Zadnik za idrijske učence prve triade in odelka NIS od 1. do 6. razreda pripravila zanimiv dogodek.

Omenjena zunanja sodelavka, rojena pripovedovalka, je otrokom ob tristoti obletnici rojstva slavnega zdravnika ter naravoslovca Janeza Antona Scopolija s pomočjo kamišibaja predstavila njegovo življenjsko pot ter delovanje v Idriji. Na ilustracijah so srečali škafarja, davne kočije, brodolome, staro mesto, rastline, žalostnega Scopolija, zdravilno raziskovanje narave in še bi lahko naštevali. Poleg slik je gospa Zadnik s seboj prinesla nabor predmetov, s katerimi je zgodbo učencem še nazorneje približala. S knjigami naših knjižnih polic ji je odlično uspela tudi bralna motivacija, saj so vse knjige z rudninami in kristali kaj hitro romale v izposojo.

Tako otroci kot odrasli smo ji radi prisluhnili.