Učencem oddelka NIS smo prebrali zgodbo

V preteklem tednu so nas, sedaj še v stari šolski knjižnici, obiskali mlajši učenci oddelka NIS.

Preko slikanic smo spoznavali avtorje – pisatelje, pesnike, ilustratorje. Ponovili smo postavitev knjig na knjižnih policah in nato skupaj poiskali delo, ki smo mu ta dan prisluhnili.

Brali smo Preberi mi zgodbo! pisateljice Bénédicte Carboneill. V knjigi nastopa zajček, običajno plaha živalica, v tem primeru pogumnješa celo od merjasca. Poleg dolgouhca postopa navadno zlovešči volk, ki na straneh knjige le želi poslušati zanimive zgodbe in se celo naučiti brati.

In ker smo se ravno srečali z volkom, so učenci vsak svojega še izdelali.

Zgoraj smo že namignili. S prihodnjim tednom se šolska knjižnica za nekaj tednov zapira, saj je v teku že (ali pa kar končno) selitev v nove obsežne prostore tretjega nadstropja razredne stopnje. Tako učenci kot učitelji nam pridno pomagajo, stara knjižnica postaja vedno bolj pusta, nova pa vse bolj pridobiva na svoji podobi.