Eko bralna značka 2021/2022

Z zgodbami eko bralne značke se tekom šolskega leta srečujejo učenke in učenci od 1. do 5. razreda.

To so knjige, ki tako ali drugače opozarjajo na bogastvo narave ter njeno varovanje.

V okviru branja Eko bralne značke marsikdo izdela poseben eko izdelek, navezujoč se na prebrano zgodbo.

Dva oddelka 1. razreda sta brala zgodbo Vzleteli smo! ter izdelala prave umetniške rakete. Tretji oddelek 1. razreda je prebral drugo zanimivo zgodbo Hej! Kaj tako smrdi? Ob koncu pa so podpisali prav posebno pogodbo.

Vsi drugošolci so poslušali zgodbo o Frančku, ki je posadil drevo. Mnoge je zamikala tudi Pujsa Pepa ter star naslonjač njenega očka.

Drugi učenci razredne stopnje so se odločali za ostale eko zgodbe s seznamov in izdelali marsikaj zanimivega. S knjigami ter izdelki smo ob koncu omenjene bralne značke na odru v večnamenskem prostoru šole oblikovali razstavo. Veseli smo njene pestrosti, še bolj pa bomo, če bomo prihodnje šolsko leto lahko razstavili še kak izdelek več.