Svetovni dan poezije

Drugošolec bere pesmico z “odtrganega” jabolka.

Leta 1999 je organizacija UNESCO z željo promoviranja branja, pisanja, objavljanja in učenja pesništva 21. marec razglasila za svetovni dan poezije.

Na prvi pomladni dan se tako po vsem svetu odvijajo pesniški dogodki.

Tudi na naši šoli smo pripravili ure knjižnično informacijskega znanja na omenjeno temo in stopnišče razredne stopnje, kakor je bilo pred epidemijo že v navadi, opremili s pesniškimi zbirkami ter pesmimi v kuvertah. Za slednje je zaslužna predvsem učiteljica Lidija Kacin. Učenci se lahko ob njih ustavijo, knjige prelistajo, pesmi preberejo.

V knjižnici so se na omenjenih urah oglasili učenci 2., 4. in 5. razreda. Za drugošolce so na drevesu poezije zrasla posebna jabolka. Četrtošolci so obirali poetične hruške.

Učenec 4. b.

Petošolce je čakala nekoliko zahtevnejša naloga, zato so se obdani s pesniškimi zbirkami v knjižnici mudili dve uri.

V pesmih se skriva marsikatero duhovito, zanimivo, tudi globoko ter pomenljivo sporočilo. Vabljeni k odkrivanju pesniških rim, utrinkov, misli tudi vi.